27. dubna 2023

Kamarádi nebo kvalitní výuka? Rodiče musí někdy nedobrovolně volit

Johančiny zkušenosti se vzděláváním jsou velmi pestré. Prošla skvělou speciální školkou, kde byla velmi spokojená. Po nástupu do základní školy speciální už to tak dobré nebylo. V jejím příběhu se můžete dočíst o typických nešvarech českého speciálního vzdělávání, kterými jsou nedostatek speciálních pedagogů, nedostatek asistentů a také přístup školy k plnění podpůrných opatření, který se liší škola od školy. Johanka dnes chodí do základní školy praktické, raději by ale zůstala v předchozí škole pro děti s poruchami učení. Škola ale Johance nezajistila podpůrná opatření a tak musela o dům dál. Celý příběh si přečtěte zde.

Pokud máte i vy dítě, které potřebuje ve škole podporu či specifický přístup a jste ochotni se o svou zkušenost (ať už pozitivní či negativní) podělit, napište nám na info@spoluskola.cz. Rádi zpracujeme i váš příběh!