29. listopadu 2021

Ptáte se nás: Může škola trvat na zkrácení školní docházky syna v rozsahu 3 hodiny denně pouze 1 týden v měsíci?

Může škola trvat na zkrácení školní docházky syna v rozsahu 3 hodiny denně pouze 1 týden v měsíci? Jaké máme jako rodiče možnosti tuto situaci ovlivnit?

Nemůže, tento požadavek školy je protizákonný, dítě je dokonce povinno se účastnit celého vyučování.

Postačí, pokud škole oznámíte, že se syn bude účastnit vzdělávání podle rozsahu rozvrhu třídy, do které je zařazen. Pokud má v rámci individuálního vzdělávacího plánu sestaven vlastní rozvrh hodin, pak by měl obsahovat několik hodin denně každý pracovní den v celém kalendářním měsíci.

Radíme (nejen) rodičům a pomáháme jim s řešením konkrétních vzdělávacích problémů v praxi. Máte-li dotaz, napište nám.