28. května 2020

Pozvánka na seminář (nejen) pro rodiče ke školské legislativě, Liberec 9. 6. 2020

KDY: úterý 9. června 2020 od 15:00 – 17:00 hodin

KDE: Občanské sdružení D.R.A.K.,z.s., Oblačná 450/1, Liberec
LEKTORUJE: Mgr. Veronika Doležilová, Spolu, z.s.

Ptáte se, co vlastně pro školy platí? Co se musí, co je v rámcových, nebo školských vzdělávacích programech, nebo v právních předpisech? Jaká je pozice škol a zřizovatelů? Musí spádové školy skutečně přijímat všechny „spádové děti”? Jaké rozdílné podmínky platí pro přijímání dětí do spádových a nespádových škol?
Jak má od 1.9.2016 fungovat systém podpůrných opatření pro všechny děti, které potřebují nějakou formu podpory – a funguje tak? Proč není odklad podpůrným opatřením, přestože se k němu vyjadřují ŠPZ? Co dělat, když Doporučení ŠPZ neodpovídá potřebám dítěte?
Toto vše i něco dalšího probereme a ukážeme si, že je to jednoduché jako Člověče, nezlob se!

V případě zájmu potvrďte účast do 5.6.2020 na adrese: drahos@sdruzenidrak.org

Pozvánka na seminář (pdf)