03. srpna 2023

Kulatý stůl Spolu, z.s. v Senátu: Rozhovor s vládní zmocněnkyní pro lidská práva

Rozhovor s Klárou Šimáčkovou Laurenčíkovou – zmocněnkyní vlády pro lidská práva jsme natočili už na podzim na našem kulatém stole v Senátu. Právě nyní, kdy MŠMT připravilo pro jednání vlády finální návrh novely školského zákona, která zavádí tzv. parametrizaci asistentů pedagoga, jsou však její slova velice aktuální:

„Vítám záměr ministerstva, aby se asistenti stali součástí pevného personálního standardu každé školy. Je ale naprosto zásadní, aby dál platila individualizovaná podpůrná opatření.“

Rozhovor nejen o parametrizaci, ale i o tom jak bojovat s vyčleňováním dětí s potřebou vzdělávací podpory, rozhodně stojí za to!

Celý rozhovor si můžete přehrát zde.

Projekt podpořila Nadace OSF / Výbor Dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.